Biography

18. června 2015 v 21:34 | Mia


Jamie se narodil a vyrůstal na předměstí Belfastu v Severním Irsku. Má dvě starší sestry. V 16 letech mu zemřela matka. Navštěvoval Methodist College v Belfastu, kde hrál rugby a byl členem dramatického oddělení. Poté navštěvoval Teesside University, ale školu opustil a odstěhoval se do Londýna, kde začal pracovat na své herecké kariéře.
Během let 2003-05 chodil s herečkou Keirou Knightley. V roce 2013 si vzal anglickou herečkou a zpěvačku Ameliu Warner. Na konci listopadu 2013 se jim narodila holčička.

V roce 2006 se objevil ve filmu Marie Antoinette. Jako model pracoval pro značky Calvin Klein, Dior, Asquascutum a Armani. V roce 2008 se objevil v roli Eda ve filmu Beond the Rave. O rok později se objevil v dramatickém filmu Shadows in the Sun.
V roce 2011 získal roli Šerifa Grahama v seriálu stanice ABC Once Upon a Time. Jeho postava byla zabita v epizodě "The Heart Is a Lonely Hunter" a poté se vrátil v epizodě "A Land Without Magic" ve flashbacku.
V roce 2013 získal roli v irském dramatickém seriálu The Fall, ve kterém hrál Paula Spectora, sériového vraha terorizujícího Belfast. V květnu 2013 byla show obnovená pro druhou sérii.
23. října 2013 byl obsazen do role Christiana Greye ve filmové adaptaci Padesát odstínů šedi. Filmová premiéra byla stanovená na 12. února 2015.
V srpnu 2014 bylo oznámeno, že si zahraje Doktora Allana Pascala v nadcházejícím filmu Miramaxu nazvaném The 9th Life of Louis Drax.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama